سه شنبه , ۲۶ دی ۱۳۹۶
خانه / آموزش زبان آلمانی / آزمون های بین المللی زبان آلمانی / بررسی اجمالی سطح دروس و امتحانات انستیتو گوته

بررسی اجمالی سطح دروس و امتحانات انستیتو گوته

امتحانات انستیتو گوته آگاهی جهانی و گواهینامه های مربوط به آن توسط کارفرمایان و موسسات آموزش در بسیاری از کشورها به عنوان مدرک صلاحیت در نظر گرفته شده است. امتحانات انستیتو گوته آلمان با چهارچوب مرجع مشترک اروپا برای زبان مطابقت دارد. (CEFR): از A1 برای مبتدیان به C2 برای بالاترین سطح زبانی.

بررسی اجمالی سطح دروس و امتحانات انستیتو گوته
بررسی اجمالی سطح دروس و امتحانات انستیتو گوته

امتحانات انستیتو گوته

Start Deutsch 1

براساس قوانین جدید اقامت در آلمان، مهاجرت به همراه همسر در صورتی امکان پذیر است که فرد در بدو ورود به آلمان درصورت داشتن سایرشرایط لازم برای مهاجرت، به زبان آلمانی درحد مقدماتی آشنائی داشته باشد و به هنگام درخواست ویزا مدرک زبان را به سفارت ارائه دهد. به این منظور لازم است تا شخص متقاضی در امتحان فوق الذکر امتیاز کافی به دست آورد. این امتحان به همراه دوره ها ی آمادگی آن در موسسه زبان آلمانی برگزارمی شود. توجه داشته باشید که امتحان در صورت به حد نصاب رسیدن متقاضیان برگزار خواهد شد.

Fit in Deutsch1

برای نوجوانان بین ۱۰ الی ۱۵ سال بوده و قبولی در این امتحان نشان دهنده آشنائی اولیه و مقدماتی به زبان آلمانی برای Fit in Deutsch 1 است.

Fit in Deutsch 2

امتحان Fit in Deutsch 2 برای نوجوانان بین ۱۰ الی ۱۵ سال بوده وبه نیازهای نوجوانان در مکالمات آلمانی توجه می نماید و قبولی در این امتحان نشاندهنده آشنائی به زبان آلمانی درسطح A2 است.

Goethe – Zertifikat Deutsch B1

با موفقیت در امتحانZertifikat Deutsch B1 (ZD)نشان خواهید داد که دارای دانش خوب مقدماتی در زبان روزمره آلمانی هستید. بطوری که توانائی برطرف نمودن مشکلات خود از نقطه نظر زبان و در تمامی موارد زندگی روزمره را خواهید داشت.

Goethe – Zertifikat Deutsch B2

امتحان Zertifikat B2 از پائیز ۲۰۰۷ معرفی گردیده و افراد بزرگسال را مخاطب قرار میدهد. با قبولی در این امتحان نشان میدهید که قادر به تکلم و نگارش به زبان آلمانی در سطح فوق هستید و می توانید تقریبا” بدون اشتباه منظور خود را به طور شفاهی یا کتبی بیان نموده و متون مشکل را درک کنید.

Zertifikat Deutsch C1

امتحان Zertifikat C1 از پائیز ۲۰۰۷ معرفی گردیده و افراد بزرگسال را مخاطب قرار میدهد. با قبولی در این امتحان نشان میدهید که طیف گسترده ای از متون پیچیده و طولانی آلمانی را درک کرده و قادر هستید از زبان آلمانی درزندگی حرفه ای وتحصیل به شکل موثر و متنوع استفاده نمائید. علاوه بر این قادر خواهید بود که در مورد مسائل پیچیده نظر خود را بطور مفصل بیان نموده یا به روی کاغذ آورده و از امکانات گوناگون در زبان آلمانی برای پیوند دادن عبارات به یکدیگر به شکلی مناسب استفاده نمائید.

Zentrale Oberstufenprüfung C2

با کارنامه امتحان ZentraleOberstufenprüfung-ZOP نشان خواهید داد که دارای دانش خوب در جزئیات زبان آلمانی استاندارد هستید. سطح زبان آلمانی شما این اجازه را می دهد که بتوانید متون مشکل را درک نمائید و بطور کتبی یا شفاهی نظرهای خود را بخوبی بیان نمائید.

Kleines Deutsches Sprachdiplom C2

امتحان KDS یکی از مهمترین و مشکل ترین امتحانات زبان آلمانی می باشد. باقبولی دراین امتحان مجوز لازم زبان راجهت پذیرش در دانشگاههای آلمان را کسب خواهید کرد.

Grosses Deutsches Sprachdiplom C2

امتحان (GDS) بالاترین سطح در زبان آلمانی می باشد. برای موفقیت در این امتحان بایستی در حد زبان مادری آلمانی را بلد باشید.

TestDaF

امتحان TestDaF امتحانی است مرکزی و استاندارد برای زبان آلمانی بعنوان یک زبان خارجی. با قبولی در این امتحان داوطلب قادر خواهد بود در تهران امتحان زبان آلمانی لازم برای ورود به دانشگاههای آلمان را بگذراند.

۴ دیدگاه ها

 1. سلام میخواستم بدونم که کتاب A1 برای گوشی جاوا وجود داره یا نه ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ میشه لطفا” جواب بدید!!!!!!!!

  مدیر سایت : کاربر گرامی این موضوع با دپارتمان تولید محتوا در میان گذاشته می شود و در اسرع وقت در صورت وجود بر روی سایت قرار خواهد گرفت.

 2. با سلام و خسته نباشید خدمت شما
  سوال من این است که کتابهائی که در موسسه ی بین المللی گوته تدریس می شود ، کدام کتابها است ، ممنون که وقت می گذارید.

  مدیر سایت: متاسفانه در این زمینه اطلاعات دقیقی نداریم. موفق باشید.

 3. با سلام و خسته نباشید
  من به تازگی از یکی از دانشگاه های انگلیسی زبان آلمان پذیرش گرفتم ، آیا مدرک A1 بزرگسالان برای سفارت کافی است؟ یا باید مدرک A2 داشته باشم؟
  با تشکر

  مدیر سایت: با سلام. دوست عزیز متاسفانه در این مورد اطلاع خاصی نداریم. موفق باشید.

 4. سلام
  توی موسسه ی گوته چه کتابی در سطح A1 تدریس میشه؟

  مدیر سایت: متاسفانه در این زمینه اطلاعات دقیقی نداریم. موفق باشید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *